banerakupunktura.jpg

 

Forum powstało z myślą o pacjentach i interesantach TCM LongaVita w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 109.  Zachęcamy do zadawania pytań oraz dzielenia się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami z tematyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

UWAGA! Informujemy, że nie publikujemy linków ani reklam. To forum sluży do wymiany poglądów oraz kierowania zapytań do nas lub użytkowników. Wszelkie próby spamowania zostaną zablokowane przez moderatora. Forum otwarte nie wymaga rejestracji. Moderowane 24/h.

 

 

 

×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Na co pomaga Imbir lekarski ?

  • Zingiber
  • Autor
5 lata 2 miesiąc temu #1 przez Zingiber
Na co pomaga Imbir lekarski ? was created by Zingiber
Imbir lekarski (Zingiber officinale) należy do rodziny imbirowatych (Zingibiraceae) i obecnie w stanie dzikim już nie występuje, lecz jest rośliną uprawną.

Wyciągi z imbiru wykazują się skutecznością w chorobach reumatycznych, jeżeli są stosowane doustnie przez dłuższy czas. Przyczyniają się do zmniejszenia dolegliwości bólowych, obrzęku i wysięku oraz zwiększają ruchomość stawów. Korzystnie wpływają także na układ pokarmowy, gdzie łagodzą wzdęcia, regulują zaburzenia trawienia, zaparcia i nudności. Łagodzą objawy alergii i pobudzają krążenie krwi. Znane i wykorzystywane są także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe wyciągów z imbiru. W medycynie zachodniej imbir stosujemy jako nalewkę, wyciąg wodny, proszek, ekstrakt, odwar i spirytus imbirowy.
Zasilane przez Forum Kunena